668007889 biuro@edu-arto.pl

Polecamy, zapraszamy!!!!!
Organizatorzy Przedszkole Gumisie zapraszają na Wielkie Urodzinki Wiki.
Świętuj i pomagaj!!!!
Dnia 18.11.17 (tj. sobota) w godz. 14.00 – 16.00 w Komornikach w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka ul. Staszica 25 odbędzie się charytatywna impreza urodzinowa dla Wiktorii Kopniewskiej – bratanicy nauczycielki z naszego przedszkola.
Przedszkole Niepubliczne Gumisie jest głównym pomysłodawcą i organizatorem imprezy.
Zwracamy się do Państwa o wsparcie i pomoc.
Potrzebuje Was mała dziewczynka Wiktoria, której odmienność polega na tym, że dostała od natury dodatkowy bagaż. Wiktoria jest podopieczna Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Urodziła się w 25 tygodniu ciąży, ważyła zaledwie 825gramów i mierzyła niespełna 31cm. Już z chwilą przyjścia na świat zaczęła się jej wielka batalia o życie. Dziecięce łóżeczko zastąpił jej inkubator a szpital stał się jej domem, w którym spędziła pierwsze 4 miesiące życia. W czasie tego pobytu doszło do wielu powikłań zdrowotnych (sepsa, odma płucna, niedotlenienie), które miały wpływ na dalszy jej rozwój.
Wikunia ma zdiagnozowane czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę i wadę wzroku. Jest rehabilitowana od pierwszego miesiąca życia, ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe, wymaga opieki wielu specjalistów.
Wiktoria w listopadzie skończy trzy lata. Nie siedzi samodzielnie, nie pełza, nie raczkuje nie mówi – ale uśmiech , którym obdarza swoich rodziców i przyjaciół każdego dnia, rekompensuje wszystkie nieprzespane noce i sprawia, że narasta w człowieku chęć do walki o jej lepsze jutro.
Dalszy postęp w rozwoju Wiktorii zależy od ciągłej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej i pedagogicznej oraz leczeniu na turnusach rehabilitacyjnych gdzie terapeuci pracują z nią nad jej sprawnością ruchowa i intelektualną. Wszystko to jednak wiąże się z dużym nakładem finansowym czemu Rodzice Wiktorii powoli nie mogą podołać.
Urodzinowa impreza charytatywna Wiktorii ma na celu zbiórkę pieniędzy na pomoc tej małej kruszynce. Bez Państwa udziału, pomocy i zaangażowania będzie to niemożliwe.
Podczas imprezy chcielibyśmy zorganizować loterię fantową oraz aukcje, z której pieniądze w całości zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie Wiktorii.
Loteria fantowa i aukcja nie odbędzie się bez pomocy sponsorów i darczyńców. Stąd też prośba do Państwa, jeśli macie Państwo możliwość przekazanie nam gadżetów, fantów, voucherów lub nagród rzeczowych – będziemy bardzo wdzięczni.
Pierwszy raz organizujemy tak dużą, ale też co najważniejsze, tak ważną i potrzebną Akcję, dlatego Wasze wsparcie i pomoc tak wiele dla nas znaczy.
Kontakt: Anna Janowska tel. 603175547